Intel krytycznie o nowym Windowsie

Intel od lat bardzo blisko współpracuje z Microsoftem i promuje jego rozwiązania software’owe. Doskonale widać to na wszelkiego rodzaju konferencjach czy targach, na których logo Microsoftu często umieszczane jest w towarzystwie Intela. Według najnowszych informacji, Paul Otellini – CEO Intela – miał na zamkniętym spotkaniu wypowiedzieć kilka cierpkich słów na temat najnowszej wersji desktopowego systemu Microsoftu – Windows 8.

Z jednego ze spotkań pracowniczych wyciekła informacja, że Otellini określił Windowsa 8 mianem produktu niedokończonego, który wymaga jeszcze wielu poprawek zanim stanie się w pełni dojrzały do premiery.

Nie są to słowa, które zadowolą Microsoft. W szczególności, że system ma pojawić się na sklepowych półkach już za niespełna miesiąc.

Dziś Intel wydał jednak stosowne oświadczenie, w którym podkreśla, że blisko współpracuje z Microsoftem przy każdej premierze Windowsa, a jego najnowsze wydanie zostało bardzo dokładnie przetestowane na różnych urządzeniach. Windows 8 jest podobno dla Intela jedną z najlepszych rzeczy, które przytrafiły się firmie, zważywszy na jego otwartość na urządzenia z dotykowymi ekranami.

Źródło: BGR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *