Logitech pracuje nad myszką specjalnie dla Windows 8?

Skoro era obfitującego w nowości systemu Windows 8 zbliża się wielkimi krokami, nikogo nie dziwi, że największe firmy komputerowe przygotowują urządzenia peryferyjne zaprojektowane specjalnie pod Windows 8. Zgodnie z najświeższymi informacjami, firma Logitech pracuje nad dwoma produktami przeznaczonymi do współpracy z najnowszym systemem operacyjnym firmy Microsoft. Portal The Verge dowiedział się za pośrednictwem anonimowych źródeł, że jednym z produktów będzie mysz z panelem dotykowym, który obsługuje gesty specyficzne dla Windows 8.

Mysz będzie sterowana również za pomocą “autorskich gestów” Logitech. Będą one przeznaczone do wykorzystania funkcji zapewnionych w ramach interfejsu “Metro”. Wspomniane źródła dotarły również do informacji, że Logitech przygotowuje bezprzewodowy touchpad, który będzie zintegrowany z systemem i zapewni obsługę identycznych gestów. Nie wiadomo jednak, kiedy produkty te zostaną wydane oraz ile będą kosztować.

Microsoft zapowiedział niedawno wydanie dwóch urządzeń peryferyjnych: klawiatury Wedge i Sculpt, które także mają umożliwiać korzystanie z gestów Windows 8. Najprawdopodobniej na tym nie koniec. Oferta myszy, klawiatur i gładzików wspierających możliwości interfejsu Windows 8 jeszcze usłyszymy. W końcu do 26 października, planowanej daty wydania systemu, został już tylko miesiąc!

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *