Twórca Minecrafta krytykuje Windows 8

Deweloper gier komputerowych, Markus “Notch” Persson, znany jako twórca Minecraft, nie ukrywa swojego niezadowolenia odnośnie systemu Windows 8. W sierpniu Notch mówił, że system operacyjny może być “bardzo, bardzo zły” dla niezależnych deweloperów. Wczoraj programista przyjął jeszcze bardziej stanowczą postawę. W poście na swoim koncie Twittera, Notch twierdzi, że mimo prośb Microsoftu, nie zamierza dokonać certyfikacji Minecrafta dla Windows 8.

Pierwszy tweet Notch’a, który pojawił się wczoraj, brzmi następująco:
Dostałem e-mail od firmy Microsoft, która chce pomóc “zaświadczyć” Minecraft dla Win 8. Powiedziałem im, żeby zaprzestali prób zniszczenia PC jako otwartej platformy.

Drugi tweet został napisany w ostrzejszym tonie:
Wolałbym żeby Minecraft nie działał na Win 8 w ogóle. Może uda nam się w ten sposób przekonać kilka osób, aby nie wchodzić do [platformy] Win 8.

Notch jest jednym z wielu twórców gier, który wyraża sprzeciwu wobec Windows 8. W negatywnej ocenie platformy Windows 8 wtóruje mu Gabe Newell, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Valve, który dokonał wielu ostrych oświadczeń dotyczących nadchodzącego systemu operacyjnego firmy Microsoft. Newell nazywał Windows 8 “katastrofą”, a Rob Prado, wiceprezes w Blizzard, podzielił się własnymi spostrzeżeniami twierdząc, że Windows 8 nie jest “fajny” dla jego firmy.

Kilka dni temu Blizzard wycofał się z wcześniejszych opinii twierdząc, że w przypadku Windowsa 8 “nie ma się czego bać”, jednak Newell nie zmienił zdania i uważa, że Windows 8 w ogóle “odstraszy klientów od komputerów”.

Źródło: Twitter, Neowin, WallSave

One thought on “Twórca Minecrafta krytykuje Windows 8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *