Pakiet Xbox Game Pass Ultimate, czyli połączenie dwóch usług w jedną..

Xbox Game Pass Ultimate

Xbox zarabia dziś na usługach więcej niż na sprzedaży samych gier czy konsol. Dlatego też nikogo nie powinien dziwić agresywny marketing, jaki firma wykorzystuje do promocji Xbox Game Pass. Jednak ludzie cenią sobie wygodę, a płacenie dwa razy za usługi na konsolę takie znowu wygodne nie jest. Stąd też Xbox Game Pass Ultimate – pakiet łączący korzyści Game Pass oraz Live Gold w jednej cenie.

Pakiet Xbox Game Pass trafił do ograniczonej liczby członków Xbox Insider, a jeszcze w tym roku ma się pojawić na wszystkich rynkach, na których obecny jest zwykły abonament gier.

Oczywiście wygoda jest tu istotna, ale i cena wygląda zachęcająco. W tej chwili w Stanach przy cenach 9,99 $ miesięcznie za Live Gold i Game Pass, pakiet Ultimate kosztuje 14,99 dolara za jeden miesiąc, co daje 25% niższą cenę. W Polsce płacimy 29 zł za miesiąc Golda i 40 zł za Game Pass. Nie wiemy niestety ile będzie kosztować Ultimate w naszej walucie.

Jest to naprawdę dobry pomysł, który może się Microsoftowi opłacić. Spora część graczy wykupuje Live Gold do gry online, ale niekoniecznie potrzebują oni dostępu do ponad 100 gier, więc zwyczajnie rezygnują z dokupowania drugiej usługi. Jeśli jednak dostaną oba w jednej, niższej cenie, może ich to nakłonić do zakupu, co finalnie przyniesie większy zysk gigantowi z Redmond.

Jest to ruch niewątpliwie powiązany z Xbox One S All-Digital. W końcu ktoś, kto kupuje konsolę bez napędu fizycznego, prawdopodobnie nabędzie także obie usługi. Ciekawe czy w przyszłości powstanie jakiś ulepszony Xbox Game Pass Ultimate, który będzie zapewniać także dostęp do usługi streamingowej xCloud?

Źródło: Xbox

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *