Kłopotliwe aktualizacje Windowsa nie dają za wygraną

Luka w zabezpieczeniach Windows

Aktualizacje zabezpieczeń Microsoftu z kwietnia 2019 r. stają się większym problemem niż pierwotnie zakładano.

W ubiegłym tygodniu użytkownicy systemu Windows 7 z zainstalowanym oprogramowaniem zabezpieczającymSophosAvast Antivirus zaczęli zgłaszać problemy po zainstalowaniu aktualizacji z 9 kwietnia. Teraz okazuje się, że problem dotyczy również innych platform.

Najnowsze raporty wskazują, że niektórzy użytkownicy Windows 7, Windows 8.1, Windows Server 2008 R2 i Server 2012 mają problemy z uruchomieniem systemu poza zainstalowaniu comiesięcznych aktualizacji zbiorczych. 

Tymczasem, Microsoft potwierdził, że ​​występuje konflikt antywirusowy, który dotyczy systemu Windows 10 w wersji 1809 w odniesieniu do oprogramowania ArcaBit. Zidentyfikowano problem, który może spowodować, że system przestanie odpowiadać po ponownym uruchomieniu w wyniku instalacji najnowszych aktualizacji. Znane są również problemy na komputerach z oprogramowaniem Avira, w tym przypadku wstrzymano dystrybucję łatek.

Niektórzy producenci, jak Avast, postanowili sami rozwiązać problem. Wspomniany firma przygotowała specjalną instrukcję, którą powinni zastosować administratorzy maszyn z systemem Windows i oprogramowaniem Avast for Business, Avast CloudCare i AVG Business Edition. Szczegóły znaleźć można w tym miejscu

Jak widać, niezależnie do tego, jaki program antywirusowy jest zainstalowany czy jaki Windows jest wykorzystywany, istnieje spore ryzyko awarii komputera. Warto wstrzymać się z instalowaniem najnowszych łatek do czasu całkowitego wyjaśnienia sprawy.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *