Nowy patent związany z automatycznym wyciszaniem smartfona

Jak podaje The Next Web, Microsoft uzyskał właśnie nowy patent związany z automatycznym wyciszaniem smartfona. Dzięki temu urządzenia te będą mniej irytujące np. podczas wyprawy do kina.

Opatentowany tryb dotyczy automatycznego dostosowywania takich parametrów, jak jasność ekranu, głośność dźwięków czy ilość informacji wyświetlanych na zablokowanym ekranie.

Nowy tryb będzie uruchamiany na podstawie informacji zebranych przez urządzenie i zawarte w nim sensory. Telefon przeanalizuje naszą pozycję na podstawie GPS, dźwięków z otoczenia, NFC czy adresów MAC Wi-Fi, a następnie określi, czy należy wyciszyć dźwięki i ograniczyć powiadomienia. Funkcja będzie także miała dostęp do naszych prywatnych danych, by np. na podstawie wiadomości e-mail lub wpisu w kalendarzu dowiedzieć się, że kupiliśmy bilety do kina i zaplanować wyciszenie na odpowiednią godzinę. Podobnie smartfon będzie reagować, gdy położymy się spać.

Użytkownik będzie oczywiście mógł zdecydować, kiedy wyłączyć cichy tryb. Jeżeli tego nie zrobi, urządzenie automatycznie przejdzie w normalny stan po wykryciu nowego otoczenia.

Microsoft złożył odpowiedni wniosek patentowy już w 2013 roku, jednak dopiero teraz został on zaakceptowany przez amerykański urząd patentowy. Być może w przeciągu najbliższych miesięcy funkcja ta pojawi się w systemie Windows Phone.

Źródło: The Next Web, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *