Windows 10 – najlepszy system dla graczy?

Już 21 stycznia odbędzie się kolejna konferencja poświęcona systemowi Windows 10, który aktualnie znajduje się w fazie otwartych testów. Na chwilę przed wydarzeniem atmosferę podgrzał Phil Spencer – głowa sekcji Xboxa w Microsofcie. Twierdzi on, że Windows 10 będzie najlepszym systemem operacyjnym dla graczy.

W swoim najnowszym przemówieniu Phil Spencer oprócz Xboxa poruszył także temat osób grających na PC. „Dotychczas skupialiśmy się głównie na graczach grających na Xboksie. Wiemy jednak, że mamy także wielu fanów korzystających z PC” – mówi.

„Ważne jest to, co do tej pory osiągnęliśmy na rynku konsolowym. Wykorzystamy nasze doświadczenie i uczynimy Windows 10 najlepszym systemem operacyjnym dla graczy” – kontynuuje.

Niestety pracownik Microsoftu nie podał żadnych konkretów, pozostaje mu zatem wierzyć na słowo. Wiemy już, że na Windows 10 zadebiutują nowe biblioteki graficzne – DirectX 12, które mają się przyczynić do znacznego wzrostu jakości i wydajności w nadchodzących grach. Aktualnie nie wiadomo, czy biblioteki pojawią się także na starszych systemach – Windows 8 i Windows 7. Niektóre z dotychczasowych przecieków wskazują, że prawdopodobnie tak się nie stanie.

Więcej na temat przyszłości Windows 10 dowiemy się już w nadchodzącym tygodniu.

Źródło: Kotaku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *