Pierwsza beta Windows 7 już w grudniu?

Na łamach blogu ZDNet który poświęcony jest tematyce związanej z Microsoft pojawiły się informacje, że pierwsza beta systemu Windows 7 może pojawić się w ostatnim miesiącu bieżącego roku. Informacje te zostały opublikowane przez publicystkę Mary Jo Foley która relacjonuje krążące obecnie w branżowym światku pogłoski.

Podczas zbliżających się konferencji Professional Developers Conference i Windows Hardware Engineering Conference odbędą się sesje techniczne poświęcone następny Visty. Nie wiadomo czy w ich trakcie MS zaprezentuje wersję Beta 1 najnowszego system – nieoficjalne źródła wskazują jednak, że może to nastąpić w grudniu 2008.

Jak informuje publicystka ZDNet, Microsoft po tym jak udostępnił wybranym testerom dwie wersje “Milestone” pracuje nad wydaniem Beta 1. Mary Jo Foley wskazując grudniowy termin pojawienia się Sevena powołuje się na dobrze poinformowane źródła pod względem planów wydawniczych Microsoftu w dziedzinie systemów Windows.

Czas pokaże czy spekulacje okażą się prawdziwe – użytkownikom pozostaje czekać na kolejne informacje związane z Windows Seven. Niewykluczone, że pojawią się one wkrótce w ramach oficjalnego bloga Engineering Windows 7.

Autor: Mateusz Ponikowski
Źródło: heise-online.pl, ZDNet

6 thoughts on “Pierwsza beta Windows 7 już w grudniu?

  1. w sumie uważam że microsoft źle zrobił podając datę ukazania się finalnej wersji win7. mogę sobie wyobrazić że napięcie wzrosło w zespole programistów tworzących ten system. w przypadku visty też źle zrobili i widać jak to się skończyło. wiele funkcji wyrzucono a te co zrobiono są niedopracowane. widać co prawda w jakim kierunku zmierzali np przy tworzeniu \”Personalizacji\” pulpitu. we wcześniejszych windowsach pokazywało się po wybraniu właściwości pulpitu okienko z ustawieniami. teraz pokazuje się w viście okienko panelu sterowania w którym się wszystko ustawia. problem w tym że nie zdążyli wszystkiego zrobić i wyszło na to że po kliknięciu niektórych ustawień pokazuje się w viście stare okienko żywcem przekopiowane z xp.o windowsie xp nikt za bardzo nie wiedział i się go nie spodziewał. nie było to tak nagłaśniane, no i ładny system wyszedł.dwa miesiące po wydaniu finalnej wersji win7 przejrzę komentarze użytkowników i zdecyduje czy kupię ten system. na dzień dzisiejszy wiadomo że będzie to poprawiona wersji visty i myślę że raczej ten system kupię.vistę mam i bardzo sobie w niej cenię \”Kontrolę kont użytkowników\”, wyszukiwanie, okno aktualizowania systemu, obsługa błędów, raportowanie/naprawianie błędów i zegarek na pasku zadań. reszta jest taka sobie.ja bym zoptymalizował cały interfejs graficzny (aero). pomimo że wyświetlanie efektów graficznych przejął procesor karty graficznej, sama prędkość działania interfejsu jest zależna od szybkości procesora komputera i pamięci ram. widać że nie zupełnie karta graficzna przejęła wszystkie operacje graficzne jak zapowiadano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *