Windows Seven – build M3 6780

W Internecie pojawiły się zdjęcia oraz krótkie filmy z nowej wersji systemu Windows Seven, oznaczonej jako M3 – build 6780. Odświeżono wygląd systemu, mimo to nadal przypomina swojego poprzednika – Vistę. Najwięcej zmian doczekały się aplikacje dostarczane wraz z systemem. Kompletnie zmieniono wygląd kalkulatora, ułatwiając jego obsługę. Dodano także funkcję obliczania dat, przelicznik jednostek oraz nowe tryby działania.

Dużych zmian w wyglądzie doczekały się aplikacje WordPad oraz Paint. Znajdziemy w nich znane z Office 2007 wstążki – zakładki grupujące poszczególne funkcje. Także Menu Start doczekało się zmian. Dalej przypomina to znane z Windows Vista, ale zostało “dopieszczone” przez twórców systemu – dodano nowe ikony zamykania i blokowania komputera, zmieniono wyszukiwarkę oraz uproszczono prawą część menu.

Opcja User Account Control stała się mniej drażniąca dla użytkownika – pojawia się rzadziej, przez co mniej przeszkadza.

Ekran powitalny wersji M3 nie został ukończony w tym wydaniu, widać to na screenach w poniższej galerii.

W danym buildzie ulepszono także okna eksploratora. Zmieniono położenie poszczególnych elementów, a z niektórych nawet zrezygnowano. Okno “Komputer” wygląda teraz przyjaźniej i jest bardziej przejrzyste. Do menu kontekstowego pliku i folderu dodana została opcja szybkiego udostępnienia.

Zmian doczekał się także panel sterowania. Dodano do niego kilka nowych sekcji, umożliwiające m.in. wybór ikon w pokazywanych w zasobniku oraz współpracę z czytnikiem linii papilarnych. Inaczej wygląda także okno właściwości ekranu.

Windows Media Player występuje teraz w dwóch typach – live, dużo prostsza, służąca tylko do podglądu pliku oraz pełna. W system wbudowano także narzędzie do pisania skryptów Windows PowerShell. Zapraszamy do obejrzenia screenów z wersji Windows 7 Milestone 3:

Źródło: thinknext.net

Autor: Łukasz Zięba

20 thoughts on “Windows Seven – build M3 6780

  1. Zainstalowałem system Widnows Seven po eng jakaś tam beta i nie wiem czemu ale SP1 :/ . Musze powiedzieć że to tylko odświeżona Vista 😐 . Z filmików które widziałem na necie wcale nie jest do nich podobna. Może się to zmieni kiedy będzie dostępna już wersja normalna…GG: 206888

  2. Dlaczego wy ludzie tak narzekacie na tą Vistę. Instalował, ktoś ten system, czy po prostu wypada tak mówić? Dopier****** się do Microsoftu, a Win XP bronicie rękami i nagami. To jest chore. Myślę, że warto teraz przypomnieć sobie czasy, kiedy wszyscy krzyczeli: XP jest do dupy wolę Win 98. I co teraz?

  3. Denerwują mnie uwagi \”nie podoba mi się, bo wygląda jak Vista\”Ludzie nigdy nie spodziewajcie się, że interfejs zmieni się w fazach Milestone.Jak wyjdzie wersja Alpha albo Beta, to wtedy będzie można dyskutować o wyglądzie…A co do tematu, to podoba mi się to, że wreszcie zmienią coś w Paincie :PA poza tym, może po usunięciu Messenger\’a i innych nikomu nie potrzebnych śmieci, system będzie chodził płynniej, szybciej i stabilniej.

  4. O jej… Nie patrzcie na wygląd, bo to się zmienia w ostatniej fazie. Więc proszę nie marudzić, że to \”Vista 2\”, bo jeszcze nic na ten temat nie wiemy.

  5. Cały windows jest równie chaotyczny jak jego kolejne nazwy(xp,vista,7). Wszyscy przed premierą podniecają się a jak już do niej to jeat wielkie roszczarowanie

  6. w ie8 beta2 zmienili interfejs na nowy i bardzo przeglądarka przyśpieszyła. pewnie zrobią tak też z interfejsem nowego windowsa. trochę zoptymalizują kod pod vistą i wydadzą go jako win7

  7. Głupoty piszecie. To jest wersja Milestone 3! Vista w tej fazie produkcji wyglądała jak XP! Jak narazie wprowadzane są zmiany w jadrze systemu i aplikacjach. Wygląd to zajęcie na potem. Pozdrawiam.

  8. Według mnie wygląda to na zaktualizowaną viste czyli trochę cieniutko. Myślałem, że jeśli microsoft pisze o nowym systemie to będzie on nowy, a nie będą to zmiany jak np. w ubuntu 7.10 i 8.04, czyli żadne. Jedyna nowość to dodanie obsługi czytnika linii papilarnych przy logowaniu (tzn. nie wiem czy do końca to nowość, bo czytniki są już długo i coś takiego pewnie było już dawno). Poza tą wątpliwą nowością nie znalazłem nic godnego uwagi i póki co nie jest to nic lepszego od visty, bo to nawet nie próbuje się od niej różnić. Dziękuje.

  9. jak się wejdzie w galerię screenshotów w artykule to tam na 8 zdjęciu (desktop-personalize) widać u dołu w okienku napis, który mi się bardzo spodobał. \”Get more themes online\”, widocznie wreszcie do windowsa będzie można nowe skórki ściągać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *