Pierwsza Nokia z Windows Phone 7 jeszcze w tym roku

Miesiąc temu świat obiegła informacja o porozumieniu fińskiego producenta telefonów komórkowych z amerykańskim gigantem oprogramowania. Najnowsze doniesienia wskazują, że w czwartym kwartale bieżącego roku trafią na rynek owoce tej współpracy. Mowa oczywiście o strategicznym sojuszu Microsoftu z Nokią.

Zgodnie z doniesieniami gazety Taiwan’s Commercial Times, które powołuje się na anonimowe źródła, jeszcze w tym roku zadebiutuje smartfon Nokii z systemem Windows Phone 7. Tajwańskie media twierdzą również, że producent telefonów Compal Communications otrzymał kontrakt na produkcję urządzeń z mobilnym Windowsem i rozpocznie dostawy w czwartym kwartale. Na rynek mają na początku trafić dwa modele Nokii – jeden z pełnym dotykowym ekranem, drugi również dotykowy ale wyposażony dodatkowo w klawiaturę.

Porozumienie o partnerstwie podpisane zostało 21 kwietnia 2011 roku. Zaowocuje ono nowym, globalnym ekosystemem mobilnych usług i oprogramowania, wykorzystującym dopełniające się zasoby obu podmiotów.

Źródło: Reuters

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.