Pierwsze video z prezentacją Cortany już jest!

Wczoraj pisaliśmy o pierwszych konkretnych informacjach na temat Cortany – wirtualnej asystentki, która pojawi się w Windows Phone 8.1. Długo nie trzeba było czekać na kolejne szczegóły. Tym razem w sieci pojawił się filmik przedstawiający konkurentkę Siri w akcji.

Film wypłynął za sprawą serwisu UnleashThePhones i przedstawia wczesną wersję Cortany, która niestety nie przemawia jeszcze w żadnym języku, a jedynie prezentuje komunikaty na ekranie smartfona.

Pomimo ogólnej ciszy, z filmiku możemy wywnioskować kilka rzeczy. Po pierwsze Cortana do poprawnego działania będzie wymagać konta Microsoftu. Jak widać na powyższym video, asystentka odmawia współpracy, jeżeli nie przeprowadzimy logowania.

Cortana będzie zbierać informacje na nasz temat, aby lepiej dostosować prezentowane komunikaty. Jednak przed przystąpieniem do tej czynności poprosi nas o zgodę. Asystentka zapyta między innymi, co lubimy robić wieczorem oraz jak się odżywiamy. Prawdopodobnie w późniejszym czasie będzie dostarczać informacje związane z naszymi wyborami.

Użytkownik będzie również mógł ustawić „ciche godziny” dla Cortany, podczas których asystentka stanie się nieaktywna – np. podczas ważnego spotkania czy regularnej, popołudniowej drzemki. Oczywiście od reguły można ustawić wyjątki, by otrzymywać ważne dla nas powiadomienia.

Cortana ma zostać zaprezentowana podczas konferencji Build, która będzie miała miejsce już 2 kwietnia bieżącego roku.

Źródło: UnleashThePhones, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *