Wiemy jak wygląda Cortana, konkurencja dla Siri

O Cortanie pojawia się coraz więcej interesujących informacji. Microsoft ma oficjalnie zaprezentować swojego wirtualnego asystenta za miesiąc, podczas konferencji Build. Jednak już teraz poznaliśmy wiele szczegółów na temat największej konkurencji dla Siri. Czy zapowiada się rewolucja dla posiadaczy Windows Phone?

Serwis The Verge dotarł do kolejnych informacji na temat Cortany – wirtualnej asystentki, która pojawi się w systemie Windows Phone 8.1. Microsoft zdecydował się przedstawić ją w formie okręgu sygnalizującego nasłuchiwanie i odbieranie informacji od użytkownika. Komunikacja będzie następować poprzez komendy głosowe lub też po wpisaniu określonego polecenia. Cortana w systemie Windows Phone 8.1 domyślnie zastąpi funkcję Bing Search.

Podobnie jak Siri, Cortana będzie się do nas zwracać po imieniu lub za pomocą nicku, który wybierzemy w opcjach. Kluczowym elementem asystentki jest specjalny notatnik. Przechowywane są w nim wszystkie najważniejsze informacje na nasz temat – daty, powiadomienia, przypomnienia, zachowania, informacje osobiste itp. Cortana będzie również mogła skanować treść naszych wiadomości e-mail, by np. powiadomić o opóźnieniu samolotu, o którym była mowa w treści.

Wirtualna asystentka Microsoftu będzie posiłkować się informacjami pochodzącymi z Bing, Foursquare itp., aby dostarczać precyzyjne i przydatne komunikaty. Cortana będzie się również uczyć zachowania użytkownika i zapisywać dane w swoim notatniku, aby jej przydatność była jeszcze większa.

cortana

Imię wirtualnej asystentki pochodzi od postaci z gry komputerowej Halo, jednak aktualnie nie wiadomo, czy Cortana przemówi do nas oryginalnym głosem, znanym wszystkim fanom Master Chiefa. Wcześniejsze przecieki wskazują, że już na starcie Microsoft udostępni aż 15 wersji językowych, wśród których znalazł się również polski. Byłby to pierwszy poważny asystent, który przemówi do nas w rodzimym języku.

Więcej informacji na temat Cortany dowiemy się podczas konferencji Build, która została zaplanowana na 2-4 kwietnia bieżącego roku. Wtedy też Microsoft powinien udostępnić testową wersję Cortany dla deweloperów.

Źródło: The Verge

1 thoughts on “Wiemy jak wygląda Cortana, konkurencja dla Siri

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *