Plan wydawniczy Windows 8 wyciekł do sieci

Dotychczas pojawiały się bardzo nieliczne (często mylące) przecieki związane z produkcją systemu Windows 8. Aż do teraz – na jednym z blogów serwisu ZDNet pojawił się plan wydawniczy kolejnej wersji “okienek”. Opublikowany fragment mapy drogowej dotyczy domniemanych wewnętrznych terminów produkcji Windows 8 Milestone 2.

Mary Jo Foley z ZDNet twierdzi, że opublikowany fragment odzwierciedla terminy i wcześniejsze informacje na temat prac nad Windows 8. Zgodnie z planem wydawniczym Microsoftu wersja Milestone 2 będzie ukończona już 23 lutego. Produkcja kolejnego wydania (Milestone 3) rozpocznie się niebawem, 28 lutego. Nad tym wydaniem zespół odpowiedzialny za rozwój systemu Windows będzie pracował 5 miesięcy. Zakończenia prac nad Milestone 3 możemy spodziewać się z końcem lipca bieżącego roku.

Idąc dalej warto pomyśleć o wersji beta. Prawdopodobnie pojawi się ona we wrześniu przy okazji konferencji Professional Developers Conference. Oczywiście Microsoft nie komentuje żadnych przecieków dotyczących map drogowych czy kompilacji, które dotyczą systemu Windows 8 (zwany również Windows Next).

Warto nawiązać do doniesień o tablecie “Peju” firmy Dell, który rzekomo ma się ukazać w pierwszym kwartale 2012 roku. Plan wydawniczy Dell’a zakłada wydanie urządzenia na początku przyszłego roku. Być może nie chodzi jednak o premierę rynkową tylko prezentacje sprzętu podczas jakiejś dużej imprezy (np. Consumer Electronics Show).

Windows 8 prawdopodobnie nie ukaże się tak szybko jak wskazują niektóre plotki. Jeżeli historia się powtórzy i Microsoft przed udostępnieniem finalnej kompilacji zamierza opublikować wydania Beta 1, Beta 2 i RC to premiera systemu może nastąpić w połowie 2012 roku.

Źródło: ZDNet

1 thoughts on “Plan wydawniczy Windows 8 wyciekł do sieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *