Nowe plany Microsoftu dotyczące promocji Windows 10

Microsoft robi co może, by przekonać jak najwięcej osób do przesiadki na Windows 10. W ostatnich tygodniach informowaliśmy, że na niektórych komputerach aktualizacja rozpoczęła się automatycznie. Gigant z Redmond zaczął też ponownie wyświetlać reklamy o możliwej aktualizacji.

Jak się okazuje, to dopiero początek. Na blogu Microsoftu pojawił się wpis dotyczący Windows 10 – jego kondycji oraz możliwości aktualizacji. Terry Myerson wyjaśnia w nim, że w najbliższym czasie firma nadal będzie zachęcać użytkowników do przesiadki, wyświetlając jeszcze więcej reklam w Windows 7 i Windows 8. W zależności od regionu będą one skonstruowane inaczej, by zainteresować użytkowników.

Microsoft wyjaśnia, że jeżeli nie chcemy widzieć reklam, można je wyłączyć z poziomu ustawień systemu. Niestety nie wskazuje dokładnie, gdzie można tego dokonać.

To jednak nie koniec. Aktualizacja do Windows 10 jest obecnie oznaczana jako opcjonalna w Windows Update. Za kilka tygodni Microsoft chce ją oflagować jako „rekomendowaną”. A to sprawi, że na dużej części komputerów proces instalacji rozpocznie się automatycznie. Oczywiście z tego miejsca można go jeszcze anulować, ale jak widać, Microsoft próbuje wcisnąć aktualizację każdą możliwą drogą.

Get-Windows-10-image

Wyjaśniono również kwestię pirackich wersji systemu. Microsoft przyznał, że piraci są kreatywni podczas aktualizacji do Windows 10. Część użytkowników poddaje się jednak i kupuje legalną wersję Dziesiątki. Właśnie dlatego gigant z Redmond chce udostępnić specjalną opcję, by z poziomu pirackiego systemu zakupić oficjalną wersję Windows 10 lub wpisać klucz zakupiony w innym miejscu.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *