Testowy Windows 10 build 10576 już dostępny

Microsoft wydał kolejną wersję testową Windows 10 dla osób, które są zapisane do tak zwanego szybkiego kręgu aktualizacji i korzystają z Windows 10 Technical Preview.

Najwięcej nowości pojawiło się w przeglądarce Microsoft Edge. Programiści umożliwili wyświetlanie treści multimedialnych na innych urządzeniach podłączonych do tej samej sieci za pomocą Miracast lub DLNA. Od teraz wystarczy np. przejść na YouTube, a następnie z menu wybrać odpowiednią opcję, by interesujący nas filmik wyświetlić np. na telewizorze z DLNA. Funkcja ta działa z większością multimediów – materiałami wideo, albumami zdjęć z Facebooka czy nawet muzyką z serwisu Pandora. Niekompatybilne są wyłącznie zabezpieczone treści (np. z Netflixa czy Hulu).

Kolejną nowością jest możliwość zaznaczania tekstu podczas przeglądania plików PDF w Microsoft Edge. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszki możemy zapytać Cortanę o daną frazę, dzięki czemu wyświetli nam więcej informacji na jej temat.

Microsoft Edge i funkcja odtwarzania na innym urządzeniu

Microsoft Edge i funkcja odtwarzania na innym urządzeniu

Usprawnienia doczekała się także aplikacja Xbox. Za jej pomocą możemy teraz odszukiwać naszych znajomych z Facebooka, którzy również posiadają konto Xbox Live. Funkcja nagrywania została wzbogacona o możliwość zapisywania własnego głosu. Z poziomu aplikacji można już także przeglądać gry na Xbox One – włącznie z promocjami i usługą Games with Gold.

Najnowszą wersję systemu Windows 10 oznaczoną numerem 10576 można pobrać wyłącznie za pośrednictwem Windows Update. Należy jednak uczestniczyć w programie Windows Insider.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *