Po aktualizacji May 2019 Update, Windows 10 poinformuje o potencjalnie niebezpiecznej sieci Wi-Fi

Windows 10

Najnowsza duża aktualizacja systemowa dla Windows 10 jest właśnie udostępniana na coraz większej liczbie komputerów.
May 2019 Update wprowadza wiele nowości. W tym wpisie skupimy się na nowej funkcji, o której Microsoft poinformował stosunkowo niedawno, a która ma za zadanie chronić bezpieczeństwo sieciowe.

Wraz z majową aktualizacją Windowsa 10 spada tolerancja oprogramowania Microsoftu dla sieci Wi-Fi zabezpieczonych protokołami WEP i TKIP. Od teraz, jeśli tylko postanowicie połączyć się z siecią Wi-Fi korzystającą z tego rodzaju szyfrowania, komputer wyświetli stosowne ostrzeżenie. Oba protokoły zostały już kilka lat temu uznane za niebezpieczne. 

Ikona informująca o połączeniu z kiepsko zabezpieczoną siecią pojawi się w Windows 10 (1903) w formie niewielkiej ikony na pasku powiadomień. O ile jest to Wasza sieć domowa, nie powinniście się raczej przejmować, ale być może warto rozważyć na wszelki wypadek przesiadkę na ruter używający “nowszego” szyfrowania. Jeśli korzystacie z sieci publicznej z szyfrowaniem WEP lub TKIP, Microsoft zaleca rozłączenie się i poszukanie alternatywnego połączenia.

To pierwszy z kroków Microsoftu mających na celu uświadamianie użytkowników systemu w zakresie tematów związanych z bezpieczeństwem sieciowym. Czy w kolejnych aktualizacjach Windowsa 10 gigant z Redmond zupełnie wyłączy możliwość łączenia się z sieciami korzystającymi z przestarzałych metod szyfrowania? Czas pokaże.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *