Windows 10 Home, Pro i Enterprise to za mało? W planach nowa wersja systemu?

Windows 10

Macie problem żeby połapać się we wszystkich wersjach systemu Windows 10? Nie odróżniacie od siebie Windowsa 10 Home, Pro i Enterprise? Mamy złe wieści. Zapowiedziany w trakcie targów Computex 2019 na Tajwanie laptop Dell XPS 13 ma być pierwszym na świecie, który skorzysta z kolejnej wersji popularnego systemu.

W specyfikacji sprzętowej pojawiła się sugestia, jakby Microsoft tworzył nową odmianę OSu Windows 10 Home. Firma z Redmond reaguje na te doniesienia w sposób.. intrygujący.

Dell zapowiadając nową generację laptopa XPS 13 wspomniał, że wykorzystywał on będzie najnowsze procesory Intela 10. generacji (Ice Lake), gdy zadebiutuje później tego lata. Specyfikacja techniczna nowego urządzenia zawierała również wzmiankę o systemie Windows 10 Home… Ultra, o którego istnieniu firma Microsoft do tej pory nie informowała. 

Poproszony o komentarz przedstawiciel Microsoftu stwierdził w oświadczeniu dla Neowin – tu dokładny cytat – że: “Nie ma nowej wersji Windowsa o nazwie Windows 10 Home Ultra”. Czy to jednak znaczy, że Dell wprowadza konsumentów w błąd? Nie, to oznacza raczej, że nowa wersja systemu Microsoftu będzie miała inną nazwę.

Dziennikarze serwisu ZDNet próbowali podejść przedstawicieli Microsoftu w jeszcze inny sposób, pytając czy powstaje nowa edycja Windowsa 10 o innej nazwie. Osoba reprezentująca giganta z Redmond odparła, iż “Microsoft na tę chwilę nie ma nic więcej do dodania w tej sprawie”.

To kolejny przypadek, w którym pojawia się wzmianka o nowej wersji systemu Windows 10, która miałaby być swojego rodzaju pomostem łączącym warianty Home oraz Pro. W zeszłym roku w sieci pojawiały się dokumenty sugerujące, że powstanie system Windows 10 Home Advanced, stworzony z myślą o wydajniejszych komputerach. Dlaczego Microsoft miałby tworzyć taki system akurat z myślą o domowych sprzętach dysponujących zwiększoną mocą obliczeniową? Trudno powiedzieć. Przedstawiciele giganta rok temu również nabierali wodę w usta i nie chcieli wypowiadać się na ten temat. 

Wydaje się, że więcej na temat nowej wersji Windowsa 10 usłyszymy w okolicy premiery Della XPS 13. Trudno spodziewać się, aby producent ten pomylił się prezentując specyfikację swojego nowego urządzenia na targach Computex, czyż nie?

Źródło: NeowinZDnet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *