Po instalacji poprawek, niektórzy użytkownicy Windows 7 nie mogą ustawić własnej tapety..

Windows 7

Utrudnianie użytkownikom korzystania z tracącego wsparcie oprogramowania oraz “zupełnie przypadkowe bugi” występujące w nieaktualizowanych już programach nie są niczym nowym. W niewspieranym przez Microsoft od 14 stycznia bieżącego roku systemie Windows 7 pojawiają się już powiadomienia o konieczności aktualizacji systemu. Teraz do powiadomień tych dołącza irytujący użytkowników “bug”.

Ostatnia aktualizacja dla Windowsa 7 to nie tylko poprawki. To także w wielu przypadkach problem z możliwością korzystania z własnej tapety. Poprawki KB4534310 i KB4544314 sprawiają, że tapety ustawiane przez użytkowników systemu zamieniane są na czarne tło. Pewnym jest, że winowajcami są właśnie te łatki, bowiem odinstalowanie ich przywraca działanie tapet do normy. Co ciekawe, to przedziwne zachowanie oprogramowania dotyka także osób korzystających z tapety ustawionych przez zasady grupy.

Nie można powiedzieć, żeby odinstalowywanie poprawek dla Windowsa 7 było skutecznym rozwiązaniem problemów, bowiem przyczynia się to do powstania kolejnych. Wzmiankowane aktualizacje zawierają bardzo ważne poprawki bezpieczeństwa, których nikt nie powinien ignorować.

Skala zjawiska najwyraźniej nie jest mała. O sprawie donosi rosnąca liczba użytkowników oprogramowania tworzonego przez giganta z Redmond, którzy na swe doświadczenia skarżą się na Reddicie.

Microsoft wciąż nie potwierdził, czy jest to celowe działanie, czy też zupełnie niezamierzony błąd programistyczny. Tak czy inaczej firma zapowiedziała koniec wsparcia dla systemu, więc poprawki zapewne nie wyda.

Źródło: Instalki.pl, Reddit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *