Pojawił się Skype na PS Vita

Przenośna konsola PlayStation Vita będzie mogła służyć jako urządzenie do wideorozmów dzięki wydaniu dedykowanej wersji programu Skype. Darmowa aplikacja ma być dostępna w PlayStation Store już jutro. Będzie działać zarówno z modelami 3G, jak i tymi wyposażonymi jedynie w Wi-Fi. Aplikacja będzie wykorzystywać obie kamery zamontowane w urządzeniu.

Skype będzie działać w tle, więc można będzie zatrzymać grę i dopiero wtedy odebrać przychodzące połączenie. Nie istnieje jednak możliwość jednoczesnej gry i rozmowy.

Dzięki działaniu w tle aplikacja będzie miała również możliwość informowania o przychodzących połączeniach nawet wtedy, kiedy Vita będzie w trybie uśpienia. Nie wiadomo, w jaki sposób wpłynie to na żywotność baterii urządzenia.

W PS Vita istnieje już możliwość rozmów tekstowych i głosowych dzięki wbudowanej aplikacji Party. Są jednak ograniczenia dotyczące rozmów głosowych ze strony ISP. „Vita to nie telefon” – powiedział Shuhei Yoshida, szef SCE Worldwide Studios. Wygląda na to, że aplikacja Skype spróbuje to zmienić.

Źródło: cnn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *