Windows 8 Release Preview w czerwcu

Microsoft potwierdził dotychczasowe plotki dotyczące daty wydania kolejnej wersji testowej swojego najnowszego systemu operacyjnego – Windowsa 8. W sumie będzie to druga wersja tego produktu, udostępniona w Internecie do publicznych testów. Pierwsza wersja Beta zadebiutowała w ostatnim dniu lutego.

Różnego rodzaju badania i statystyki pokazują, że coraz bardziej rośnie zainteresowanie zwykłych użytkowników wersjami deweloperskimi oprogramowania. Nie dziwi zatem polityka Microsoftu, który kolejne wersje testowe swojego systemu operacyjnego udostępnia do publicznych testów. Po lutowej wersji Beta, przyszedł czas na Release Preview, będący w nomenklaturze Microsoftu odpowiednikiem Release Candidate. Firma zapowiedziała, że wersja ta zostanie udostępniona użytkownikom w czerwcu, potwierdzając jednocześnie wcześniejsze plotki na ten temat.

Przewiduje się, że finalna wersja Microsoft Windows 8 zostanie wydana w okolicach października 2012 roku. Wiemy już na pewno, że będzie ona dostępna w dwóch wersjach sklepowych oraz w wersji przeznaczonej dla tabletów.

Źródło: TechRadar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *