Pojawiła się duża aktualizacja oprogramowania konsol Xbox

Microsoft Xbox

Firma Microsoft udostępniła właśnie wielką listopadową aktualizację oprogramowania dla swoich popularnych konsol. To jeden z największych update’ów, jakie urządzenia te otrzymały od czasu swojej premiery.

Największą z nowości jest wsparcie dla poleceń głosowych Asystenta Google. Wirtualny pomagier nie będzie zaszyty bezpośrednio w oprogramowaniu konsoli, ale można z niego skorzystać z poziomu sparowanego z konsolą smartfonu lub urządzenia Google Home. Asystent pozwoli włączać i wyłączać konsolę, aktywować gry i aplikacje lub kontrolować odtwarzanie filmów i muzyki.

Drugą z innowacji jest dodanie do systemu gamertag 13 dodatkowych alfabetów. Od teraz zmieniony gamertag może zawierać na końcu cyfry – podobnie jak w przypadku kont na platformie Battle.net lub Discordzie. Nowe nazwy będą w pełni wspierane na listach znajomych, w wiadomościach, w LFG, Klubach i innych miejscach.

Nowy system filtrowania wiadomości pozwoli określić każdemu użytkownikowi co mogą zawierać wiadomościach wysyłanych im przez innych użytkowników Xbox Live. Do wyboru są cztery poziomy filtrów: Friendly, Medium, Mature i Unfiltered. Jak zapewne się domyślacie ma to za zadanie wyeliminować przeróżne toksyczne treści wysyłane sobie przez graczy.

Microsoft wprowadził też obsługę kilku nowych języków do funkcji głosowego dyktowania tekstu. Niestety, język polski wciąż nie jest wspierany.

Nową aktualizację oprogramowania pobierzecie bezpośrednio z menu ustawień swojej konsoli. Za kilka dni będzie ona instalowana automatycznie.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *