Windows 10 (1909) z pierwszymi problemami. Winna poprawka KB4524570

Windows 10 poprawka

Trzeba przyznać, że na przestrzeni ostatnich tygodni w kwestii wpadek związanych z aktualizacjami Windowsa 10, działo się raczej niewiele; aż do teraz. Microsoft postanowił wypuścić pierwszą poprawkę zbiorczą dla Windowsa 10 (1909), czyli wersji systemu nazywaną także Windows 10 November 2019 Update. Trudno chyba o gorszy debiut w kwestii dostarczania łatek dla nowej wersji OSu. Pierwsza aktualizacja i od razu kłopoty.

Winną zamieszania jest poprawka oznaczona numerem KB4524570. Użytkownicy na forum społecznościowym Microsoft donoszą, że łatki… nie da się po prostu zainstalować. Gdy pasek progresu osiąga 100% zwracany jest błąd 0x80073701 i następuje odmowa ukończenia procesu wdrażania zmian. Ponowne próby instalacji zwracają dokładnie ten sam błąd. Patrząc na liczbę “upvote’ów” tematu związanego z tą niedogodnością, jest to dosyć powszechny problem. Więcej informacji można znaleźć w tym miejscu.

Na pocieszenie wypada napisać, że skoro poprawki nie można zainstalować, to można być pewnym, że nie zepsuje ona niczego w systemie…

Jeśli nie zainstalowaliście jeszcze najnowszej aktualizacji Windows 10 (1909) możecie to zmienić. Przejdźcie do Windows Update i wyszukacie aktualizacje ręcznie. Aktualizacja listopadowa wciąż jest poprawką opcjonalną i trzeba zainstalować ją manualnie.

Windows Update

Czy warto instalować Windows 10 (1909)? Tak, warto aktualizować, chociażby ze względów bezpieczeństwa. Więcej na temat nowości w November 2019 Update znajdziecie w tym wpisie.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *