Polska wersja Office 2010 już w sprzedaży

Microsoft Office, w najnowszej wersji – 2010 – jest już dostępny w sprzedaży dla klientów indywidualnych w polskiej wersji językowej. Nowe funkcje i istotne zwiększenie komfortu pracy z programami Office, to przede wszystkim możliwość korzystania z nich i dostępu do plików przez komputer osobisty, telefon Windows Phone i przeglądarkę internetową.

Do sprzedaży trafiła polskojęzyczna wersja najnowszego pakietu programów Microsoft Office 2010, Project 2010 oraz Visio 2010. Dobrze znane programy wyposażone zostały w szereg nowości ułatwiających pracę nad dokumentami. Oprogramowanie było testowane przez ponad 9 milionów użytkowników, którzy testowali wersję beta. Wybrane nowości w Office 2010:

Tworzenie atrakcyjnych dokumentów i prezentacji. PowerPoint 2010 posiada nowe funkcje edycji wideo i zdjęć. Word 2010 pozwala dodawać zaawansowane efekty tekstowe i formatowanie tabel w programie. Dzięki OneNote 2010 można łatwo wyszukiwać, organizować i udostępniać dane.

Outlook 2010 posiada zaawansowane funkcje zarządzania pocztą e-mail i kalendarzem oraz moduł Outlook Social Connector pomagają pracować produktywnie i utrzymywać kontakt ze współpracownikami i znajomymi z serwisów społecznościowych.

Aplikacje Office Web Apps. Pakiet Office 2010 posiada swojego odpowiednika w przeglądarce – użytkownik może korzystać z programów Word, PowerPoint, Excel i OneNote. Aplikacje Office Web Apps zachowują wygląd i styl dokumentów Office, co sprawia, że treść i formatowanie pozostają nienaruszone podczas przenoszenia danych między komputerem, telefonem a przeglądarką1.

Ponadto w serwisie Windows Phone Marketplace dostępny jest pakiet Office Mobile 2010 dla telefonów z systemem Windows Mobile 6.5. Dzięki niemu można dokonywać zmian w dokumentach Office i sporządzać notatki poza biurem, a także pracować z dokumentami przechowywanymi w telefonie lub dołączonymi do wiadomości e-mail.

Na polski rynek trafiły trzy wersje pakietu: Office 2010 dla Użytkowników Domowych i Uczniów, Office 2010 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm oraz Office Professional 2010. Pakiety można kupić jako tradycyjne paczki detaliczne zawierające nośnik, jako Karty klucza produktu – klucz, którym można aktywować wstępnie załadowany Office 2010 na nowym komputerze, oraz jako pakiet preinstalowany razem z nowym komputerem.

Więcej informacji o pakiecie Microsoft Office 2010, jego nowych funkcjach oraz wersjach znaleźć można na polskiej stronie Microsoft Office 2010. Wszyscy użytkownicy, którzy chcieliby przetestować możliwości pakietu mogą skorzystać z bezpłatnej wersji testowej Microsoft Office Professional Plus 2010 PL.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *