Polskie aplikacje dla Windows 8

Dziś premiera systemu operacyjnego Windows 8. Najbardziej charakterystycznym elementem nowego ekosystemu są aplikacje stworzone z myślą o Ekranie Startowym w stylu Modern UI. Ich wygląd znacznie odbiega od klasycznych aplikacji dla Windows i co ważne, dostosowane są do działania zarówno na pecetach jak i tabletach. Przed premierą Windows 8 w sklepie Windows Store było ponad 7000 gotowych programów. Ile z nich to polskie produkcje?

Windows 8 i Windows RT wyposażony został w Sklep Windows, zawierający wiele nowych aplikacji. Wystarczy nacisnąć lub kliknąć kafelek Sklep i można rozpocząć poszukiwania. Aplikacje można filtrować według cen, ocen i innych właściwości. Wiele aplikacji jest bezpłatnych. Inne można wypróbować przed zakupem.

Lokalny oddział Microsoft przygotował listę wybranych aplikacji stworzonych przez polskich developerów. W dniu premiery dostępnych jest kilkadziesiąt pozycji. Wśród polecanych Microsoft wymienia GoldenLine, Fun App, IPLA, Krzyżówki, Tuba.FM, Audioteka, Onet News, CDP.pl, Nokaut24 czy Empik. Pełną listę polskich aplikacji dla Windows 8 znajdziecie pod tym adresem.

Trzeba przyznać, że liczna pozycji nie jest imponująca jednak w najbliższych miesiącach Windows Store z pewnością zapełni się aplikacjami przygotowanymi przez polskich programistów.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *