Windows 8 Media Center już dostępne

Od pierwszych zapowiedzi było wiadomo, że Windows 8 będzie pozbawionych wielu funkcji, które dotychczas stanowiły integralną część systemów operacyjnych Microsoftu. Jednym z takich komponentów jest Windows 8 Media Player, który od dłuższego czasu zapowiadany był jako rozszerzenie typu Add-On. Wraz z premierą nowego systemu można już pobierać Windows 8 Media Center, jednak wymagane jest uiszczenie opłaty w wysokości 10 dolarów.

Co sprawiło, że Windows Media Player w tej edycji nie znalazł się w podstawowym pakiecie systemu? Microsoft za główną przyczynę podawał chęć zminimalizowania opłaty za Windows 8. Ponadto uznał, że dotychczas aplikacja ta nie cieszyła się zbyt wielką popularnością globalną, więc dla jej zwolenników uiszczenie symbolicznej opłaty w zamian za tańszą wersję podstawowego pakietu Windows 8 będzie bardziej opłacalne. Wiąże się to również z oszczędnościami Microsoftu, dzięki czemu firma nie musiała ponosić dodatkowych opłat dla deweloperów third party, którzy udostępniają swoje kodeki. Ostatnim powodem była większa stabilność systemu, który bez Windows Media Playera może pracować stabilniej, co w szczególności zadowoli większość użytkowników, którzy nie korzystali z dotychczasowej funkcjonalności.

Podana cena jest aktualna dla rynku amerykańskiego. W przypadku Europy kwota ta wyniesie najprawdopodobniej 10 euro, więc w tej sytuacji nie wydaje się zbyt wygórowana, jeśli weźmiemy pod uwagę niższą cenę Windowsa 8.

Źródło: Neowin

2 thoughts on “Windows 8 Media Center już dostępne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *