Poprawka KB4556799 może być odpowiedzialna za znikające pliki

Windows 10 poprawka

Najnowsza poprawka oznaczona numerem KB4556799 sieje spustoszenie na milionach komputerów na całym świecie. Przez ostatnie 72 godziny sieć została zasypana komentarzami rozżalonych użytkowników systemu Microsoftu, którzy donoszą o poważnych problemach ze swoimi plikami.

Łatka KB4556799 miała przynieść usprawnienia w zakresie bezpieczeństwa oraz takie, które dotyczą systemu przechowywania i zarządzania plikami. Zamiast ulepszeń osoby korzystające z “dziesiątki” napotykają kłopoty z niebieskimi ekranami śmierci (BSOD), stabilnością działania systemu, zniekształconym dźwiękiem oraz plikami .dll (i innymi), które w tajemniczy sposób są ukrywane lub wręcz usuwane (jak się okazuje najpewniej tylko teoretycznie) z Windowsa. W najgorszym przypadku komputery wpadają w bootloop i sypią błędami związanymi z pamięci i sterownikami graficznymi.

W całym tym ambarasie jest pozytywna wiadomość: znikające pliki najpewniej nie są kasowane. Windows 10 z jakiegoś powodu w trakcie instalacji wczytuje tymczasowy profil użytkownika, co sprawia, że personalizowane elementy pulpitu po prostu znikają. Być może internauci donoszący o problemach nie są świadomi tego, że po przełączeniu profilu ich dane zostaną odzyskane.

W razie pojawienia się powyższych problemów, użytkownicy mogą skorzystać z opcji przywracania systemu. Alternatywnie, warto spróbować odinstalować felerną aktualizację. Jak to zrobić? Należy przejść do Menu Start, wybrać “Ustawienia”“Aktualizacja i zabezpieczenia”, a następnie “Wyświetl historię aktualizacji” i “Odinstaluj aktualizacje”, a z listy wybrać poprawkę KB4556799.

Źródło: Answers MicrosoftReddit, via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *