Poprawka zbiorcza KB4532695 “potrafi namieszać” w Windows 10

Windows 10 poprawka

Dawno już nie pisaliśmy o problemach związanych z najnowszymi aktualizacjami do systemu Windows 10 pomimo tego, że w ostatnim czasie Microsoft udostępnił ich naprawdę sporo. Niestety, dobra passa musiała kiedyś się skończyć. W tym wypadku winowajcą zamieszania jest poprawka zbiorcza KB4532695, która miała naprawić wiele problemów – m.in. związanych z eksploratorem plików, ale przyczyniła się do powstania kolejnych, poważnych.

Osoby korzystające z poprawki KB4532695 udostępnionej pierwszym użytkownikom Windowsa 10 jeszcze 29 stycznia bieżącego roku donoszą o przeróżnych awariach. Jedno narzekają na problemy z ogólną wydajnością oprogramowania, inni na brak dźwięku, a jeszcze inni na niestabilną pracę OSu i krytyczne błędy, które prowadzą do wyświetlania niebieskich ekranów śmierci (BSOD).

“Gdy tylko zainstalowałem najnowszą aktualizację, mam problem z wiecznym restartowaniem się komputera. Po uruchomieniu systemu wyświetlany jest komunikat o błędzie, po czym następuje automatyczny restart. Ponownie zainstalowałem system Windows 10 z obrazu ISO i wciąż mam te same problemy. Przywróciłem dane z kopii zapasowej sprzed trzech tygodni i dalej to samo”, pisze jeden z internautów na forum technicznym Microsoftu.

“Mój system właśnie zaktualizował się do wersji 1909 i próbował uruchomić się ponownie. Komputer wyłączył się i nie chce się uruchomić. W ogóle nie reaguje na przycisk zasilania! Nie mogę uzyskać dostępu do BIOS-u ani nic zrobić. Ta aktualizacja była problemem we wszystkich moich komputerach, zwykle spowalniając komputer lub blokując ekran. Po raz pierwszy nie udało mi się odinstalować aktualizacji, aby odzyskać możliwość korzystania z komputera”, wtóruje mu inny. Jak widać problemy bywają poważne.

Na szczęście istnieje rozwiązanie problemu, którego skuteczność potwierdza wielu internautów z całego świata. Z wszystkimi powyższymi błędami rozprawicie się odinstalowując łatkę KB4532695. Jak to zrobić? Wystarczy przejść do menu:

“Ustawienia” -> “Aktualizacja i zabezpieczenia”, -> “Wyświetl historię aktualizacji”, a następnie kliknąć “Odinstaluj aktualizacje” i wybrać odpowiednią pozycję na liście.

Co ciekawe, ponownie zainstalowana aktualizacja zdaje się nie sprawiać problemów. Na wszelki wypadek zalecamy usunąć zainstalowaną już poprawkę i wgrać ją na nowo.

Warto wspomnieć, że problemy z eksploratorem plików dalej występują…

Źródło: Answers Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *