Painta, WordPada i Notatnik, będzie można odinstalować

Windows 10, Paint, Notatnik, Wordpad

Zapewne takie programy jak Notatnik, Paint i WordPad nieodłącznie kojarzą się Wam z systemem Windows. Aplikacje te pomimo iż doskonale znane “starym wyjadaczom” systemów Microsoftu, są coraz rzadziej używane. W związku z tym Microsoft w końcu postanowił pozwolić się ich pozbyć.

Notatnik, Paint i WordPad będzie można odinstalować

W najnowszym Windows 10 Insider Build 19551 firma Microsoft uczyniła wymienione wyżej narzędzia opcjonalnymi. Oznacza to, że każde z nich użytkownik systemu może odinstalować. Okazuje się, że WordPad, Paint oraz Notatnik staną się opcjonalnymi składnikami systemu wraz z aktualizacją Windows 10 20H1 (2004), która udostępniona zostanie na przełomie kwietnia i maja.

Możliwość usunięcia z systemu wzmiankowanych narzędzi to naprawdę świetne wieści. Leciwy program Paint ma już następcę w postaci znacznie lepszego Painta 3D, a z WordPada korzystają już naprawdę nieliczni, którzy z jakiegoś powodu nie użytkują pakietu Microsoft Office lub darmowych alternatyw. Jeśli chodzi o leciwy Notatnik, to istnieje przecież doskonały i darmowy Notepad++.

Po odinstalowaniu każdego z wymienionych programów należy zrestartować system. Po tym zabiegu software nie będzie więcej wyświetlany w systemie oraz w wyszukiwarce.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *