Poważna luka w Internet Explorer niezałatana od 7 miesięcy

Microsoft nie ma łatwego życia w przypadku swojej przeglądarki internetowej. Pomimo forsowania najnowszej wersji, najbardziej popularny jest Internet Explorer 8. I przy okazji najbardziej dziurawy, o czym świadczą najnowsze informacje. Poważna luka w zabezpieczeniach została wykryta 7 miesięcy temu, jednak do tej pory nie została załatana.

Luka została upubliczniona w tym tygodniu podczas Zero-Day Initiative. Dzięki niej hakerzy mogą zdalnie wykonać dowolny kod i tym samym przejąć kontrolę nad komputerem. Użytkownicy są narażeni po przejściu na podejrzaną stronę internetową lub po kliknięciu w plik, który został skompilowany właśnie w tym celu.

Microsoft został po raz pierwszy poinformowany o luce w październiku 2013 roku, jednak do tej pory nie podjął żadnych akcji. Przedstawiciele firmy tłumaczą się, że dotychczas luka nie została wykorzystana przez cyberprzestępców. Dlaczego łatka jest tworzona tak długo? Programiści wyjaśniają, że w niektórych przypadkach muszą przeprowadzić ogromną liczbę testów, biorących pod uwagę różnorodne warunki.

Microsoft nie informuje, kiedy zamierza załatać lukę i czy w ogóle tak się stanie.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *