Sprzęt z Windows Phone 8.1 od Lenovo

Lenovo to obecnie największy producent notebooków i jako jedyny wciąż zwiększa zyski z tego segmentu. Dla chińskiej firmy to jednak za mało, dlatego też kolejnym krokiem są smartfony – także z Windows Phone 8.1. Pierwsze urządzenie z kafelkowym interfejsem powinno się pojawić w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Oprócz oficjalnej zapowiedzi, która została wygłoszona przez Lina Juna – szefa dywizji smartfonów Lenovo, nie poznaliśmy żadnych szczegółów na temat wspomnianego urządzenia. WP Central twierdzi jednak, że będzie to model ze średniej półki cenowej, a wyświetlacz zamknie się w przedziale od 4,5 do 5 cali.

Pierwsze przecieki wskazują również, że urządzenie miałoby się pojawić jeszcze w tym roku. Lenovo to producent, który posiada bardzo dobre stosunki z Microsoftem. Chińska firma jest największym producentem notebooków na świecie oraz trzecim na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie wyprzedza między innymi Apple. W styczniu popularny producent elektroniki wykupił Motorolę, co może oznaczać, że w przyszłości w portfolio Chińczyków znajdą się nie tylko smartfony z Windows Phone 8.1, ale również te oparte na Androidzie.

Źródło: Neowin, WP Central

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *