Poznaliśmy oficjalną liczbę użytkowników Windows 10

Windows 10

Całkiem niedawno informowaliśmy o liczbie użytkowników, którzy regularnie korzystają z systemu Windows 10. Microsoft chwalił się wtedy, że każdego dnia do Dziesiątki loguje się 300 mln osób.

Gigant z Redmond już dawno nie publikował jednak danych związanych z liczbą instalacji, która zamiennie jest określana jako liczba miesięcznych użytkowników. Ostatnia aktualizacja informacji pojawiła się we wrześniu i mówiła o 400 mln osób.

Firma postanowiła przerwać milczenie i wyjaśniła, że Windows 10 posiada już pół miliarda użytkowników. Zdobycie ostatnich 100 tys. zajęło zatem niespełna 8 miesięcy.

Warto dodać, że na liczbę tę składają się nie tylko komputery z Windows 10. Do rodziny systemu wliczane są także wszystkie smartfony z Dziesiątką, konsole Xbox One, urządzenia Internetu Rzeczy czy Surface Hub.

Od dawna wiadomo, że Microsoft nie zdoła spełnić początkowych założeń. Jeszcze przed premierą Windows 10 prognozowano bowiem, że w przeciągu 3 lat system zgromadzi miliard użytkowników. Tak się jednak nie stanie, gdyż po niespełna dwóch latach na liczniku jest połowa tego wyniku.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *