Prosty sposób na transformację Windows 10 w Windows XP

Win10 - Win XP

Użytkownik TurrboSwagg pochwalił się w serwisie Reddit swoją modyfikacją systemu Windows 10, dzięki której przywrócił klasyczny wygląd Windowsa XP.

Autor pomysłu wyjaśnia, że modyfikacja jest prosta i nie wymaga wykonywania żadnych skomplikowanych czynności. W pierwszej kolejności ustawił tło pulpitu na legendarny obraz przedstawiający zielone wzgórze i chmury. Dokładnie ten sam był domyślną tapetą systemu Windows XP.

Następnie z poziomu ustawień Windows 10 wyłączył przezroczystość interfejsu i dostosował odpowiedni, niebieski kolor. Można tego dokonać przechodząc do

 Ustawienia → Personalizacja → Kolory

Ostatnią czynnością było zainstalowanie klasycznego menu Start. W tym celu posłużył mu program Classic Shell, który można pobrać za darmo z naszego działu download. Choć aplikacja oferuje kilka wariantów przycisku Start, TurrboSwagg postanowił stworzyć własny. Można go znaleźć w tym miejscu.

Windows 10 - Windows XP
Efekt końcowy: Windows 10 stylizowany na Windows XP

Kilka prostych czynności sprawiło, że Windows 10 choć trochę przypomina starego Windowsa XP, zachowując jednocześnie wszystkie swoje nowoczesne funkcje.

Źródło: Reddit via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *