Prawie 3000 aplikacji dla Windows Phone 7

Ilość dostępnych aplikacji na platformę Windows Phone 7 szybko rośnie. Microsoft poinformował właśnie na oficjalnym blogu dla deweloperów Windows Phone, że ich liczba jeszcze w tym tygodniu może przekroczyć 3000. Jednocześnie coraz więcej twórców chce przenosić swoje produkty na Windows Phone 7 – Microsoft ma już 15 000 zarejestrowanych deweloperów.

Pierwsze urządzenia z Windows Phone 7 trafiły na rynek 21 października. Od tego czasu poszerzane są zasoby sklepu z grami i aplikacjami Windows Phone 7 Marketplace. Usługa działa na podobnych zasadach co App Store czy Android Market.

Producentowi Windowsa udało się zachęcić deweloperów do tworzenia gier i aplikacji dla Windows Phone 7. Gigant z Redmond udostępnił zestaw narzędzi deweloperskich (Windows Phone Developer Tools) jeszcze w lipcu więc mieli oni sporo czasu aby zapoznać się z możliwościami nowej platformy.

Najnowsze dane wskazują, że nowa mobilna platforma Microsoftu zaliczyła znacznie lepszy start od swojego poprzednika. Rok temu wraz z premierą Windows Mobile 6.5 Microsoft uruchomił Windows Marketplace for Mobile. Do dnia dzisiejszego w sklepie zarejestrowano tylko 1350 aplikacji.

Źródło: Microsoft, Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *