Premiera Windows 8 w sierpniu 2012 roku?

Na tegorocznej konferencji Build zorganizowanej dla deweloperów przez Microsoft poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące najnowszej wersji okienkowego systemu operacyjnego. Wtedy także Steve Ballmer poinformował o udostępnieniu wersji deweloperskiej Windows 8 (Developer Preview), która ledwie w ciągu pierwszych 12 godzin została pobrana ponad 500 tysięcy razy. Nie doczekaliśmy się wtedy jednak jednej istotnej wiadomości – kiedy Windows 8 zadebiutuje na rynku…

Windows 8 ma być przełomowym systemem w historii Microsoftu. System ten ma być uniwersalny, a co za tym idzie – ma świetnie działać zarówno na sprzęcie, który obsługuje się za pomocą akcesoriów peryferyjnych (jak myszka czy klawiatura), ale także na dotykowych tabletach – gdzie obecny Windows 7 zupełnie nie daje rady.

Microsoft wciąż jednak wstrzymuje się z podaniem oficjalnej daty lub chociażby przybliżonego terminu rynkowej premiery Windows 8. Czyżby miało to oznaczać, że koncern z Redmond nie chce się zbłaźnić w razie wystąpienia nieprzewidywanych problemów i ewentualny debiut musiałby zostać przesunięty? Bardzo możliwe.

Na nasze szczęście istnieją jeszcze przecieki. To właśnie dzięki jednemu z nich dowiedzieliśmy się, że Windows 8 najprawdopodobniej trafi na półki sklepowe, a co za tym idzie – na nasz sprzęt – w sierpniu 2012 roku.

Według nieoficjalnych informacji, w styczniu 2012 roku na targach CES w Las Vegas ma zostać pokazana beta Windows 8. Następnie, w kwietniu na MIX 2012 ma zadebiutować wersja Release Candidate, by wreszcie w czerwcu można mówić o wersji RTM i w sierpniu o komercyjnym debiucie rynkowym.

Źródło: Tomshardware

1 thoughts on “Premiera Windows 8 w sierpniu 2012 roku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *