Nokia World: nawigacja dla Windows Phone

Na konferencji Nokia World w Londynie zaprezentowano dziś pierwsze smartfony z systemem Windows Phone z serii Nokia Lumia. Jak się okazuje, nowości fińskiego producenta nie dotyczą wyłącznie strony sprzętowej ale i oprogramowania. Nokia zaprezentowała bowiem najnowsze wersje swoich aplikacji Nokia Mapy i Nokia Nawigacja opracowanych na system operacyjny Windows Phone.

Te i inne zaprezentowane w czasie Nokia World aplikacje nawigacyjne mają na celu ułatwienia zarówno dla podróżujących, jak i poszukujących ciekawych miejsc na mapach miast poprzez Mapy Nokia. Jednym z ważnych dodatków do darmowej nawigacji i map dla ponad 100 krajów na całym świecie jest wysoko ceniona przez użytkowników aplikacja Nokia Public Transport, z wyszukiwarką połączeń komunikacji miejskiej w ponad 430 miastach oraz aktualizacją w czasie rzeczywistym połączeń autobusowych i kolejowych w 45 miastach.

Kolejnym produktem fińskiego koncernu jest Nokia Pulse, aplikacja nawigacyjna pozwalająca na przesyłanie innym użytkownikom oznaczonych aktualizacji miejsca pobytu wraz ze zdjęciami. Nokia zaprezentowała również Nokia Live View – aplikację, która zmienia obiektyw aparatu telefonu w narzędzie rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki nawigacji satelitarnej, Nokia Live View pozwala posiadaczowi smartfona na identyfikację obiektu widzianego okiem kamery za pomocą wyświetlanych na ekranie telefonu informacji o danej firmie, restauracji czy atrakcji turystycznej. Wszystkie aplikacje zaprezentowane dziś na Nokia World 2011 są dostępne na stronie Nokia Beta Labs.

Przedstawiciele fińskiego producenta ogłosili ponadto, że Nokia będzie wyłącznym dostawcą map i usług nawigacyjnych dla Yahoo! Maps. Współpraca ma rozpocząć się od map Stanów Zjednoczonych i Kanady. Korporacja kierowana przez Stephen’a Elop’a podpisała umowę z New York Metropolitan Transit Authority na opracowanie systemu zakupu biletów dla smartfonów opartego na technologii NFC. Pilotażowy system ma się pojawić w podmiejskich kolejach nowojorskich jeszcze przed końcem 2011 roku. Więcej informacji o Nokia World 2011 wraz z pełnym programem konferencji znajduje się na stronie http://events.nokia.com/nokiaworld.

Źródło: Nokia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *