Nokia zapowiada początek nowej epoki: Smartfony z Windows Phone

Na dorocznej konferencji Nokia World w Londynie, fiński producent zaprezentował pierwsze wyniki w realizacji swojej nowej strategii. Przedstawiona została imponująca oferta innowacyjnych telefonów, usług i akcesoriów, w tym pierwsze smartfony z systemem Windows Phone z serii Nokia Lumia.

Nokia Lumia 800, zwraca uwagę swoim wzornictwem, ale udostępnia także najlepsze funkcje społecznościowe i internetowe Nokia oraz najwyższej klasy możliwości fotograficzne, z których słynie marka. Z kolei kolorowa i przystępna cenowo Nokia Lumia 710 to smarfton o najbardziej przydatnych funkcjach, który przybliża możliwości serii Lumia większemu gronu użytkowników na całym świecie. Oba smartfony oferują również nowe sygnowane marką Nokia funkcje – Nokia Nawigacja i Nokia Muzyka z usługą MixRadio.

Firma Nokia zapowiedziała także cztery nowe telefony komórkowe o eleganckim wyglądzie, z rozbudowanymi funkcjami społecznościowymi i technologiami bazującymi na lokalizacji. Nokia Asha 300, Nokia Asha 303, Nokia Asha 200 i Nokia Asha 201 zacierają granicę pomiędzy smartfonami i zwykłymi telefonami. Seria oferuje zarówno możliwość doświadczenia zalet z korzystania z klawiatury QWERTY jak i dotykowego ekranu, szybki i łatwy dostęp do Internetu, zintegrowane funkcje społecznościowe, czat i bogaty zestaw światowej klasy aplikacji z Nokia Sklepu.

Nokia Lumia 800
Smartfon Nokia Lumia 800 wyróżnia się przyciągającym uwagę wyglądem, żywymi kolorami (niebieski, różowy i czarny) oraz najwyższej klasy funkcjami społecznościowymi i internetowymi, takimi jak błyskawiczny dostęp do sieci społecznościowych, łatwe grupowanie kontaktów, zintegrowane wątki komunikacji i przeglądarka Internet Explorer 9. Model ten wyposażony jest w zaokrąglony ekran AMOLED 3,7″ ClearBlack, który płynnie łączy się z obudową o niepowtarzalnym charakterze, procesor 1,4 GHz z akceleracją sprzętową oraz procesorem graficznym. Nokia Lumia 800 oferuje aparat z funkcją natychmiastowego udostępniania i obiektywem wiodącej marki Carl Zeiss, możliwość odtwarzania wideo w jakości HD, 16 GB wbudowanej pamięci oraz 25 GB bezpłatnej pamięci w usłudze SkyDrive na zdjęcia i muzykę. Szacowana cena detaliczna smartfonu Nokia Lumia 8000 wyniesie około 420 euro bez podatków i dopłat.

Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 710
Smartforn Nokia Lumia 710 przybliża możliwości serii Lumia większemu gronu użytkowników na całym świecie, oferując dodatkowo możliwości dowolnej personalizacji dzięki wymiennym obudowom i licznym aplikacjom. Nokia Lumia 710 umożliwia natychmiastową komunikację za pośrednictwem portali społecznościowych i udostępnianie zdjęć, oferując przy tym najlepsze funkcje internetowe dzięki przeglądarce IE9. Smartfon ten jest dostępny w wersji białej i czarnej z tylnymi obudowami w kolorze czarnym, białym, niebieskim, różowym i żółtym. Model Nokia Lumia 710, wyposażony w ten sam procesor 1,4 GHz z akceleracją sprzętową i procesor graficzny, co Nokia Lumia 800, zapewnia wysoką wydajność w przystępnej cenie. Szacowana cena detaliczna smartfonu Nokia Lumia 710 wyniesie około 270 euro bez podatków i dopłat.

Nokia Lumia 710

Oba smartfony zawierają także sygnowane marką Nokia funkcje opracowane z myślą o systemie Windows Phone. Wśród nich są Nokia Nawigacja – wszechstronna, bezpłatna nawigacja (PND) ze wskazówkami głosowymi i specjalnym menu samochodowym, a także Nokia Muzyka z MixRadio – bezpłatna, globalna aplikacja mobilna do strumieniowej transmisji muzyki za pośrednictwem kilkuset kanałów, włączając w to lokalny katalog i możliwość personalizacji kanałów. W ramach aktualizacji udostępnionej jeszcze w tym roku użytkownicy smartfonów Nokia Lumia zyskają także możliwość tworzenia spersonalizowanych kanałów z globalnego katalogu obejmującego miliony utworów. Nokia Music ma także wbudowaną aplikację Gigfinder, za pomocą której można wyszukiwać koncerty i wydarzenia muzyczne. Aktualizacja oprogramowania Nokia Muzyka dostępna jeszcze w tym roku umożliwi też dzielenie się odkryciami muzycznymi w sieciach społecznościowych oraz kupowanie biletów.

Nowy smartfon Nokia Lumia 800 można już zamawiać w wybranych krajach na stronie www.nokia.com. Model zostanie wprowadzony do sprzedaży we Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii w listopadzie – w krajach tych będzie mu towarzyszyć bezprecedensowe wsparcie marketingowe ze strony operatorów i sprzedawców detalicznych. W Polsce, Nokia Lumia 800 i Nokia Lumia 710 będą dostępne na początku roku 2012. Firma Nokia przedstawiła także plany wprowadzenia portfolio produktów na rynek USA na początku 2012 roku oraz do Chin w pierwszej połowie roku. Prócz dotychczasowych produktów, które obsługują łączność WCDMA HSPA, Nokia planuje także dostosowanie do lokalnych wymagań rynkowych poprzez wprowadzenie produktów obsługujących LTE i CDMA.

Źródło: Nokia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.