Problem z restartowaniem i zamykaniem systemu po instalacji poprawki dla Windows 7..

Windows 7 ostrzezenie

Ostatnia aktualizacja dla Windowsa 7, wydana przed zakończeniem oficjalnego wsparcia, przysporzyła niektórym użytkownikom popularnego systemu powodów do zmartwień. Okazało się, że u pewnej grupy osób łatki KB4534310 i KB4544314 uniemożliwiły ustawianie własnych tapet w jednym z trybów dopasowania do ekranu. Microsoft jakiś czas temu obiecał naprawić swój błąd. Stosowna poprawka została właśnie udostępniona i można ją pobrać w tym miejscu. Niestety u części użytkowników pojawił się nowy problem z niewspieranym już systemem operacyjnym.

Windows 7 nie chce się wyłączyć i zrestartować

Rosnąca grupa użytkowników “siódemki” donosi o poważnych problemach z restartowaniem i kończeniem pracy swoich urządzeń. Osoby korzystające z oprogramowania Microsoftu podają, że ich komputery zaczęły wyświetlać komunikat o dość absurdalnej treści “Nie masz odpowiednich uprawnień, aby wyłączyć ten komputer” (“You don’t have permission to shut down this computer”). Główne zmartwienie polega na tym, że Microsoft wcale nie musi naprawiać tego buga. Na szczęście istnieją pewne rozwiązania tej kwestii.

Najlepszym remedium na problemy, który poleca firma Quick Heal oraz część użytkowników Reddita, jest wykonanie następującej procedury:

  1. Wciśnij kombinację klawiszy Win+R, aby skorzystać z funkcji “Uruchom”.
  2. Wpisz gpedit.msc i wciśnij enter.
  3. W edytorze zasad grupy przejdź do sekcji konfiguracji komputera, a następnie ustawień Windowsa -> zabezpieczenia -> lokalne zasady -> opcje bezpieczeństwa
  4. W prawym panelu opcji bezpieczeństwa znajdź i kliknij dwukrotnie na opcję “User Account Control: Run all administrators in Admin Approval Mode” lub odpowiednik w języku polskim.
  5. W nowym okienku włącz tę funkcję.
  6. Ponownie skorzystaj z kombinacji Win+R i w oknie “Uruchom” wpisz gpupdate /force i naciśnij Enter.

Po powyższych zabiegach komputer powinien wyłączać się i restartować bez żadnych problemów. Alternatywna metoda zakłada każdorazowe tworzenie nowego konta admina i jest dosyć niewygodna, więc lepiej zostać przy tym sposobie, który powinien działać także po ponownym uruchomieniu komputera.

Źródło: Microsoft, Reddit, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *