Microsoft przygotuje łatkę, która powinna usunąć problem związany z “tapetami” w Windows 7

Windows 7

Kilka dni temu informowaliśmy Was, że ostatnia aktualizacja Windowsa 7 na komputerach u wielu użytkowników usuwała tapety i uniemożliwiła zastosowanie jakiegokolwiek obrazu tła. Microsoft potwierdził właśnie oficjalnie, że poprawki o numerach KB4534310 i KB4544314 jednak zepsuły jedną wspomnianą funkcję systemu.

Windows 7 utracił oficjalne wsparcie z dniem 14 stycznia tego roku. Firma Microsoft zapowiedziała, że przygotuje aktualizację, która pozbędzie się błędu związanego z tapetami, ale najpewniej skorzystają z niej nieliczni. Poprawka zostanie przygotowana z myślą o osobach korzystających z rozszerzonego wsparcia płatnego. Firma nie potwierdziła, że łatka zostanie udostępniona także użytkownikom domowym.

“Pracujemy nad rozwiązaniem i udostępnimy aktualizację w nadchodzącym zestawie poprawek, który zostanie udostępniony wszystkim klientom korzystającym z systemu Windows 7 i Windows Server 2008 R2 z dodatkiem SP1”, informuje gigant z Redmond.

Microsoft podał doraźne rozwiązanie problemu, które zakłada ustawienie tapety bez wykorzystania opcji rozciągania. Obraz tła powinien dać się zastosować bez problemu w przypadku każdej innej opcji. Firma poleca po prostu wykorzystanie grafiki, która jest zgodna z bieżącą rozdzielczością pracy monitora.

Alternatywnym rozwiązaniem jest odinstalowanie aktualizacji KB4534310 i KB4544314 dla Windowsa 7, jednakże te zawierają ważne poprawki bezpieczeństwa, których lepiej się nie pozbywać.

Źródło: Instalki.pl, Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *