Project Scorpio: garść nowych informacji

project scorpio

W ubiegłym tygodniu w sieci pojawiła się oficjalna specyfikację przygotowywanej przez Microsoft konsoli o kryptonimie Project Scorpio. Urządzenie będzie potężniejsze od PS4 Pro i ma umożliwić rozgrywkę w natywnej rozdzielczości 4K.

Serwis Eurogamer, który miał już okazję zobaczyć konsolę w akcji, zdradził właśnie kolejne szczegóły związane ze specyfikacją. Project Scorpio otrzyma obsługę technologii AMD FreeSync. Będzie także kompatybilny ze specyfikacją HDMI 2.1, czyli głównie z opcją przesyłania sygnału o zmiennej częstotliwości odświeżania.

AMD FreeSync pozwala zintegrować odświeżanie ekranu z liczbą klatek na sekundę generowaną przez kartę graficzną. Dzięki temu wyeliminowane jest zjawisko tzw. tearingu. Dotychczas technologia ta dostępna była na PC.

Eurogamer wskazuje, że Scorpio będzie obsługiwać FreeSync 2, czyli usprawnioną wersję technologii, pozwalającą działać nawet w zakresie poniżej 30 klatek na sekundę.

Oczywiście aby wykorzystać możliwości tego rozwiązania, wymagany jest ekran kompatybilny z AMD FreeSync. O ile w przypadku monitorów urządzeń tego typu jest coraz więcej, tak obecnie żaden producent telewizorów nie pokusił się o implementację takiej funkcji. Ma to oczywiście związek z faktem, że dotychczas żadna konsola nie oferowała takich możliwości.

Źródło: Eurogamer, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *