Zdjęcia i specyfikacja wersji deweloperskiej Project Scorpio

Project Scorpio dev kit

O najnowszej konsoli Microsoftu, będącej w stanie uruchamiać gry w 4K, wiemy coraz więcej. Serwis Gamasutra opublikował właśnie szczegółowe informacje na temat wersji deweloperskiej, wraz ze zdjęciami.

Dev kit to specjalna wersja konsoli, przygotowana z myślą o deweloperach, którzy mogą na niej testować tworzoną grę. Sprzęt zazwyczaj charakteryzuje się większą mocą obliczeniową, niż konsumencka wersja. Często też posiada inny wygląd.

Opublikowane zdjęcia Project Scorpio wskazują, że deweloperska wersja zachowała swój prostokątny kształt, podobnie jak wcześniejsze edycje Xbox One.

Project Scorpio dev kit 1
Deweloperski Scorpio na tle wcześniejszych dev kitów

Górna część została wykonana w kolorze białym, natomiast dolna w czarnym. Ta druga jest szczególnie interesująca, bowiem została wyposażona w niewielki ekran OLED, prezentujący np. liczbę klatek na sekundę w grze.

Ostatni z wymienionych elementów zarezerwowany jest raczej dla wersji deweloperskiej. Nie należy się go spodziewać w konsumenckiej edycji konsoli, choć oficjalnie nic na ten temat nie wiadomo.

Pod maską znajdziemy podobną specyfikację do tej, która została ujawniona w ubiegłym tygodniu. Deweloperzy otrzymują jednak dwa razy więcej pamięci RAM (24 GB), nieco mocniejszą kartę graficzną (6,6 teraflopów) oraz dodatkowy dysk SSD o pojemności 1 TB.

Project Scorpio spec sheet

Usprawnienia te mają oczywiście posłużyć do wygodnej pracy nad własną grą. Większa moc obliczeniowa jest potrzebna m.in. do testowania niezoptymalizowanego kodu czy uruchamiania dodatkowych modułów.

Wygląd wersji deweloperskiej nie musi oczywiście odzwierciedlać designu edycji, która trafi do sklepów. Może jednak wskazywać, że Microsoft nie zrezygnuje z prostokątnego kształtu, który pojawił się wraz z Xbox One.

Źródło: Gamasutra via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *