Xbox One, Windows 10: będzie możliwość zwrotu dowolnej gry bez podania przyczyny

xbox one zwrot gier

Szlak przyjaznej polityki zwrotów cyfrowych wersji gier od jakiegoś czasu przeciera pecetowy Steam. Platforma należąca do Valve pozwala na zwrócenie tytułu, który nie przypadł nam do gustu w przeciągu 14 dni od momentu zakupu, pod warunkiem, że nie graliśmy w niego dłużej niż 2 godziny.

Na konsolowym rynku podobne praktyki obecnie nie istnieją. Może się to jednak zmienić za sprawą Microsoftu i Xbox One. Wybrana część użytkowników może już testować nowy mechanizm zwrotów.

Działa on niemal identycznie, jak na platformie Steam. Gracz może odzyskać pieniądze wydane na cyfrową grę w przeciągu 14 dni od momentu zakupu. Nie może jednak spędzić w tytule więcej, jak 2 godziny.

Aby otrzymać zwrot, tytuł musi ponadto zostać zainstalowany na konsoli i przynajmniej raz uruchomiony. Microsoft zastrzega sobie prawo do odmowy zwrotu w przypadku osób, które będą tego mechanizmu nadużywać.

Warto dodać, że ta sama polityka dotyczy gier i aplikacji zakupionych w sklepie dostępnym w systemie Windows 10. Do zwrotu kwalifikują się wyłącznie pełnoprawne tytuły. Nie można w ten sposób zwracać dodatków, DLC czy przepustek sezonowych.

Mechanizm będzie działać w sposób automatyczny. A to oznacza, że wszystkie spełniające wymagania zgłoszenia będą od razu pozytywnie rozpatrywane.

Funkcja jest obecnie dostępna dla wybranych użytkowników programu Insider. W przyszłości powinna się jednak pojawić dla wszystkich osób korzystających z Xbox One i Windows 10.

Źródło: Reddit via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *