Project Scorpio: konsola Microsoftu do gier w 4K

project_scorpio-th

Microsoft podczas swojej konferencji na targach E3 zapowiedział nie tylko Xbox One S, ale również nową konsolę o wewnętrznej nazwie Project Scorpio.

Urządzenie ukaże się na rynku w 2017 roku. Wiemy, że konsola otrzyma nowy układ graficzny o łącznej mocy 6 teraflopów. Dzięki temu możliwa będzie rozgrywka w rozdzielczości 4K. Sprzęt jest również przygotowywany z myślą o wirtualnej rzeczywistości.

Warto przy okazji zaznaczyć, że wszystkie gry wydawane na Project Scorpio będą kompatybilne z Xbox One oraz Xbox One S. Działać będą również wszystkie akcesoria już dostępne na rynku.

Project Scorpio będzie zatem propozycją dla osób, które chcą otrzymać lepszą grafikę i płynną rozgrywkę w wyższej rozdzielczości. Microsoft tłumaczy, że premiera nowej generacji konsol jest niepotrzebna. Zamiast tego rozwijana będzie obecna, z zachowaniem całkowitej kompatybilności.

Podczas swojego wystąpienia szef sekcji Xbox – Phil Spencer – zapowiedział również większą integrację z Windows 10. W wielu grach pojawi się wspólna rozgrywka sieciowa pomiędzy pecetami, a konsolami Xbox One. Użytkownicy, którzy zakupią tytuł na konsolę, będą także otrzymywać wersję na PC (w wybranych przypadkach).

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *