Project Scorpio – nie tylko dla posiadaczy telewizorów 4K

project scorpio

Project Scorpio to najnowsza konsola Microsoftu, która ma zadebiutować w okolicach tegorocznych świąt. Sprzęt ma być kompatybilny ze wszystkimi grami z Xbox One i ma zaoferować płynną rozgrywkę w rozdzielczości 4K.

Czy zatem urządzenie będzie przeznaczone wyłącznie dla posiadaczy telewizorów 4K? Windows Central podaje, powołując się na własne źródła, że Scorpio zaoferuje też usprawnione tryby dla 1080p.

Gry, które będą przygotowane z myślą o rozdzielczości 4K, zaoferują usprawnioną grafikę w 1080p. Dzięki większej mocy obliczeniowej pojawi się między innymi lepszy anti-aliasing, czyli wygładzanie krawędzi. Potencjał konsoli zostanie także spożytkowany do generowania bardziej naturalnych cieni.

Aby jednak skorzystać z pełni możliwości Scorpio, wymagany będzie ekran 4K. Windows Central podaje, że konsola zaoferuje odtwarzacz 4K Blu-ray i złącze HDMI 2.0a, wspierające technologie Wide Color Gamut i HDR.

Warto dodać, że Scorpio pojawił się już w oficjalnym sklepie Microsoftu. Firma nie zdradziła jednak zbyt wielu szczegółów na jego temat. Wiemy jedynie, że konsola zaoferuje moc obliczeniową na poziomie 6 teraflopów, pozwalającą na rozgrywkę w 4K i wirtualnej rzeczywistości.

Jest też potwierdzenie, że urządzenie będzie kompatybilne z grami i akcesoriami Xbox One. Sprzęt zadebiutuje w okresie świątecznym. Nieznana jest cena ani dokładna specyfikacja.

Źródło: Windows Central via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *