Przeglądarka Microsoft Edge Chromium będzie dystrybuowana za pomocą Windows Update

Microsoft Edge Chromium

Już wkrótce przeglądarka internetowa Microsoft Edge zostanie zastąpiona przez jej nowszą, lepszą i szybszą wersję. Dowiedzieliśmy się właśnie w jaki sposób Microsoft Edge działająca na silniku Chromium trafi na komputery z systemem Windows 10.

Microsoft stworzy toolkit blokujący instalację Edge Chromium

Firma Microsoft w sekcji dokumentacji na swojej stronie internetowej poinformowała, że Edge Chromium na Windowsa 10 będzie dystrybuowany za pomocą Windows Update. Użytkownicy indywidualni otrzymają program jako aktualizację, na której akceptację nie będą mieli w teorii wpływu. Z myślą przede wszystkim o użytkownikach biznesowych gigant z Redmond stworzy specjalny toolkit blokujący instalację. Co ciekawe, przedstawiciele amerykańskiej firmy podają, ze z toolkita będą mogli skorzystać także użytkownicy indywidualni.

Microsoft Edge

Następna wersja Microsoft Edge to przede wszystkim częstsze i wygodniejsze aktualizacje. Ponieważ wersje przeglądarek nie są powiązane z głównymi wersjami systemu Windows, niezbędne zmiany zostaną wprowadzone w systemie operacyjnym, aby zapewnić, że kolejna wersja Microsoft Edge wpasuje się w OS w sposób bezproblemowy. Aktualizacje główne wydawane będą w cyklu mniej więcej 6-tygodniowym. Aktualizacje bezpieczeństwa i zgodności będą dystrybuowane w razie potrzeby”, czytamy w komunikacie.

Premiera Microsoft Edge Chromium w Windowsie 10 już w przyszłym roku

Nowy Microsoft Edge Chromium będzie dostępny już w styczniu 2020 roku. Jego dystrybucja u kolejnych użytkowników Windowsa 10 przebiegać będzie na przestrzeni kolejnych tygodni, najpewniej do końca lutego. Nowa aplikacja automatycznie zastąpi starego Edge’a z silnikiem Edge HTML we wszystkich miejscach systemu – w menu Start, na kafelkach, skrótach i pasku zadań.

Microsoft podaje, że użytkownicy zaawansowani w dalszym ciągu będą mogli instalować równolegle ze stabilną wersją programu także jego wersje Canary, Dev i Beta.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *