Przeportowanie aplikacji z WP7 na Windows 8 to bułka z masłem?

Premiera Windows 8 Consumer Preview została zaplanowana na 29 lutego. Wiemy już, że w systemie znajdzie się kilka preinstalowanych aplikacji. Przyszła pora na doniesienia dotyczące tego, co znajdziemy w Microsoft Store. Jedną z aplikacji może być AlphaDrops, gra znana użytkownikom mobilnego systemu operacyjnego Windows Phone. Jej twórca zdradził kilka szczegółów na temat tworzenia portu aplikacji z WP na Windows 8.

Rick Walrond, twórca AlphaDrops, opublikował w serwisie YouTube materiał wideo, na którym pokazuje swoje dzieło w wersji dla systemu Windows Phone 7 i Windows 8. Walrond zdradził, że obie platformy są ze sobą mocno zintegrowane. Dzięki temu przeportowanie aplikacji napisanej dla mobilnej wersji systemu Windows na jego desktopową edycję nie jest niczym trudnym. Walrondowi zajęło to około dwóch tygodni. Dodatkową zaletą systemów jest możliwość współdzielenia tablicy wyników pomiędzy systemami.

Informacja ta może zachęcić deweloperów do tworzenia aplikacji działających jednocześnie na dwóch systemach operacyjnych Microsoftu.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *