Publiczna wersja beta pakietu Office 365

Po fazie testów zamkniętych, dziś firma Microsoft upubliczniła wersję beta Office 365 – zestawu narzędzi chmurowych dla firm. W skład pakietu Office 365 wchodzą takie aplikacje, jak Microsoft Exchange Online, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Lync Online, Office Proffesional Plus oraz Aplikacje Office Web Apps. Testy wersji beta będą dostępne do momentu opublikowana finalnej wersji pakietu.

Od momentu ogłoszenia dostępności wersji beta ponad 100 000 firm z całego świata zgłosiło chęć testowania Office 365, z czego 70 procent to przedsiębiorstwa z sektora małego i średniego biznesu. Obecnie kilka tysięcy klientów z Polski zapisanych jest do testów wersji beta i oczekuje na aktywację konta. Upubliczniona wersja beta w języku polskim dostępna jest pod adresem: www.office365.pl.

W przypadku Office 365 przejście na rozwiązanie w chmurze nie wymaga od pracowników zmian ich przyzwyczajeń do narzędzi, z których wcześniej korzystali. Dzieje się tak dlatego, że aplikacje chmurowe są podobne do tych stacjonarnych – przede wszystkim w warstwie interfejsu użytkownika. Pracownicy niejako na nowo zaczynają współpracować ze sobą. Z tą różnicą, że biuro tradycyjne mają teraz w swoim telefonie komórkowym, czy komputerze przenośnym korzystając nie tylko z rozwiązań stacjonarnych, ale także narzędzi mobilnych czy laptopów – nawet, gdy zatrzymali się na moment na stacji benzynowej.

Profesjonaliści oraz mały biznes otrzymają dostęp do Office Web Apps, Microsoft Exchange Online, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Lync Online oraz możliwość zbudowania w 15 minut własnej strony internetowej. Firmy średnie i duże w ramach usługi będą mogły dokupić wersję desktopową Microsoft Office Professional Plus w formie pay-as-you-go. Ponadto subskrybenci usługi będą korzystali z poczty e-mail, połączeń głosowych, firmowej sieci społecznej, komunikatora, intranetowych portali webowych, extranetu, videokonferencji, webkonferencji, dostępnego 24/7 helpdesku i wielu innych. Podobnie jak w przypadku pakietu BPOS (Business Productivity Online Services) firma ma możliwość złożenia swoich rozwiązań z poszczególnych elementów optymalizując w ten sposób koszty. Rozwiązanie będzie dostępne w trybie subskrypcji miesięcznych.

Z wcześniejszej wersji Office365, czyli pakietu BPOS korzystają obecnie dziesiątki tysięcy użytkowników w Polsce i miliony na całym świecie. Tak jak poprzednio Microsoft gwarantuje 99,9 procenta dostępności usługi. Dodatkowo każdy klient ma zapisaną gwarancją finansową, która pozwala mieć pewność, że jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku chmury obliczeniowej.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *