Nowa funkcja Windows 8: Portable Workspaces

W zeszłym tygodniu do sieci wyciekła jedna z pierwszych kompilacji systemu Windows 8 (Build 7850). Jednocześnie pasjonaci technologii Microsoftu zaczęli rozbierać najnowszy OS na czynniki pierwsze. W ten sposób odkryto nową funkcjonalność Windowsa o nazwie Portable Workspaces.

Użytkownicy Windowsa kolejnej generacji w najbogatszej wersji Enterprise będą mogli utworzyć bootowalny napęd pendrive z własnymi ustawieniami systemu i uruchomić go na innej jednostce. Gotowy nośnik będzie zawierał ustawienia użytkownika, a ich właściciel bez obawy o bezpieczeństwo danych będzie mógł uruchomić system na innym komputerze. Opisana funkcjonalność znajdzie zastosowanie przede wszystkim w firmach. Specjaliści IT będą mogli w szybki sposób uruchomić kopię Windows 8 w celu zdiagnozowania problemów na lokalnym komputerze.

Funkcja Portable Workspaces odkryta została w kompilacji 7850.0.winmain_win8m1.100922-1508. Aby z niej skorzystać należy użyć pamięci przenośnej 16GB lub więcej. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft ciężko pracuje nad wdrożeniem nowych technologii w kolejnej wersji Windowsa.

Źródło: winrumors.com

3 thoughts on “Nowa funkcja Windows 8: Portable Workspaces

  1. W złą stronę to idzie 16GB na system+podstawowe ustawienia… Czym to całe PW różni się od kopii wykonywanej np ghostem ?? Lipa jak zawsze.. Jeszcze parę lat i Windows będzie zajmować 100GB przy czym zamiast byc szybszym i stabilniejszym bedzie mieć wiecej miejsca na potencjalne dziury i bedzie bardziej zmulac przez zwiekszone wymagania systemu.. A wszystko za zprawa niepotrzebnych gadżetów.. Podczas instalacji linuksa można zrezygnować z niepotrzebnych bubli i w 100% dostosować go to tego czemu ma służyć windows tez powinien przyjąć taką politykę ..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *