Qualcomm i Microsoft łączą siły – Snapdragon 835 w notebookach

snapdragon arm motherboard

Firmy Microsoft i Qualcomm wspólnie zapowiedziały, że najnowszy procesor mobilny Snapdragon 835 trafi do notebooków napędzanych przez Windows 10. Będzie to specjalna wersja systemu przeznaczona dla architektury ARM.

Po co w laptopie procesor mobilny? Qualcomm wyjaśnia, że dzięki temu czas pracy na baterii będzie większy o 50% w stosunku do architektury x86. W trybie czuwania żywotność może być zwiększona nawet pięć razy. Ponadto producenci będą mogli tworzyć lżejsze i mniejsze konstrukcje pozbawione wentylatorów.

Snapdragon 835 wyposażony jest w moduł LTE X16, dzięki czemu komputery z tym układem będą praktycznie cały czas podłączone do internetu. Wystarczy, że znajdą się w zasięgu sieci GSM, bez konieczności poszukiwania Wi-Fi.

Poczta, wiadomości i inne aplikacje będą synchronizowane nawet w trybie czuwania. Dzięki temu notebook będzie mógł działać podobnie, jak smartfon.

Notebooki z procesorem Snapdragon 835 pojawią się w ofercie takich firm, jak Asus, HP czy Lenovo. Urządzenia te mają wyglądać jak zwykłe laptopy, jednak pozbawione będą tradycyjnego procesora. Ewentualne daty premiery nie są jeszcze znane.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *