Wyskakujące okno CMD, czyli irytujący błąd w MS Office został naprawiony

ms office

Użytkownicy oprogramowania Microsoft Office, którzy zaktualizowali w ostatnim czasie swój pakiet biurowy, narzekają na dość irytujący problem. Mniej więcej co godzinę wyskakuje i znika okienko procesu w wierszu poleceń, skutecznie przerywając pracę z tekstem.

OfficeBackgroundTaskHandlerRegistration, bo tak nazywa się wspomniany proces, powinien działać w tle, jednak z jakiegoś powodu co godzinę uruchamia okno CMD, które irytuje użytkowników. Jeżeli pracujemy z aplikacją na pełnym ekranie, możliwe jest nawet zminimalizowanie do pulpitu.

Błąd był zgłaszany już w połowie kwietnia. Microsoft właśnie wydał łatkę, która go usuwa. Ta jest jednak dostępna w wolnym kręgu aktualizacji pakietu Office (Public Preview). Korzystają z niego osoby, które godzą się na użytkowanie testowych, nie do końca stabilnych wersji oprogramowania.

Użytkownicy, którzy doświadczają tego problemu, mogą już zatem pobrać odpowiednią aktualizację. Warto jednak dodać, że pomimo starań, w wolnym kręgu wciąż mogą występować inne błędy.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *