Skype podobny do Snapchat’a? Pojawiła się nowa wersja aplikacji

Nowy Skype

Microsoft zaskoczył wszystkich i udostępnił zupełnie nową wersję Skype’a na Androida. Komunikator doczekał się między innymi nowego interfejsu.

Skype znany jest przede wszystkim z możliwości wykonywania rozmów głosowych i wideo, jednak najnowsza wersja na pierwszym miejscu stawia czat tekstowy. Ten został podzielony na trzy sekcje.

Główna służy oczywiście do pisania wiadomości. Kolejna to swego rodzaju uniwersalna wyszukiwarka, z poziomu której przykładowo znajdziemy restaurację i zarezerwujemy stolik. Można też wyszukiwać zdjęcia, materiały wideo, jak również korzystać z dodatków do wklejania zawartości z takich stron, jak Giphy, Gfycat czy YouTube.

Nowy Skype
Nowy Skype

Ostatnia z funkcji umożliwia szybkie wykonanie zdjęcia lub krótkiego wideo, które następnie można podpisać i dodać do niego naklejki, by w takiej formie udostępnić znajomym. Pod tym względem Skype przypomina nieco Snapchata.

Jeszcze większe podobieństwo widoczne jest w innej funkcji, która umożliwia udostępnianie wspomnień i najciekawszych chwil z ostatniego tygodnia. Materiał ten jest widoczny dla naszych znajomych wyłącznie przez tydzień, po czym jest usuwany. Internauci mogą na nie reagować za pomocą szybkiego kliknięcia, podobnie jak w Snapchacie.

Nowy Skype 2
Nowy Skype

Zmiany zaszły także w wideorozmowach, podczas których również można wklejać ikony emocji czy też naklejki. W przypadku grupowych rozmów można dowolnie przemieszczać swoich rozmówców.

Z pomniejszych funkcji warto wymienić chociażby możliwość kolorowania czatu tekstowego. Nowy interfejs docelowo dostępny będzie na wszystkich platformach mobilnych i desktopowych, jednak obecnie udostępniono go wyłącznie na Androida. Aktualizacja jest już dostępna w Google Play.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *